- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаНовости

ЈП Водовод и канализација продолжува со редовното работно време

ЈП Водовод и канализација - Работник
129views

Во согласност со промените на траењето на полицискиот час, шалтерите на ЈП Водовод и канализација – Скопје од денеска продолжуваат со редовно работно време од 07:30 до 19 часот и сабота од 09 до 14 часот.

ЈП Водовод и канализација – Скопје ги повикува граѓаните да ги користат и електронските сервиси достапни преку нивната веб страница www.vodovod-skopje.com.mk . Полесен и побрз пристап до услугите на ЈП Водовод и канализација – Скопје е овозможен со мобилната апликација на претпријатието.

Advertisement

Информациите поврзани со сметките и нивната наплата се достапни и преку апаратите за наплата – СУПЕР ТИНЕКС 1 – ГОДЕЛ, Дирекција на ЈП Водовод и канализација – Скопје, Одделение за грижа на корисниците во ЈП Комунална Хигиена – Скопје и во ГТЦ на приземје, стои во соопштението од претпријатието.

 
 

Advertisement
Advertisement

Advertisement