- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

44 нови случаи во Куманово, најголем дел здравствени работници

140views

Четириесет и четири нови случаи изминатото деноноќие се регистрирани во Куманово, со што вкупната бројка изнесува 306 лица.

Како што информираат од Центарот за јавно здравје од Куманово, од новите случаи, 21 се здравствени работници, а десет лица се членови на Општинскиот штаб за заштита и спасување, меѓу кои и градоначалникот Максим Димитриевски.

Advertisement

Повеќе прочитајте на кумановскимуабети.мк

Advertisement
Advertisement