Македонија

Македонија

Денеска без струја делови од Карпош и Шуто Оризари

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека утре (петок) без електрична енергија ќе останат: -од 12:00 – 14:00 часот корисниците на...
МакедонијаСиндикат

МОН: Исплатата на 10% повисоки плати во високото образование мора да биде по законски прописи

Откако синдикатите реагираа на дописите од ректоратите за формирањето на нов синдикат за да може да се исплатат 10% повисоки плати, окарактеризирајќи...
1 33 34 35 36 37 86
Page 35 of 86