- Advertisement -

archiveАвиокомпанија

ЕкономијаСветСветот на работникотСиндикат

Пилотите ги служат патниците во „Исландер“ – кабинскиот персонал отпуштен

Исландската национална авиокомпанија на Исланд, Исландер со седиште во Рејкевик одлучила да го отпушти кабинскиот персонал, а наместо нив патниците...
ЕкономијаСветСветот на работникот

Во „Луфтханза“ поради новиот коронавирус загрозени се 22.000 работни места

Во германската национална авиокомпанија „Луфтханза“ поради кризата со новиот коронавирус, загрозени се поголем број на работни места од очекуваното, односно...
СветСветот на работникотСиндикат

Израелска компанија планира да отпушти 1,000 вработени поради загубите од корона вирусот

Израелската авиокомпанија Ел Ал вчера изјави дека сака да отпушти 1,000 вработени од вкупно 6,000 вработени во авиокомпанијата поради загубите...
1 2
Page 1 of 2