Млада работничка од трета смена тешко повредена на работното место

Ноќва во 04.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била донесена К.Д.(22) од Скопје.

Прочитај повеќе

Работник од МНТ паднал од висина, со тешки повреди бил пренесен во болница

Несреќен случај бил регистриран од полицијата околу 13:30 часот во Македонскиот народен театар во Скопје. Полицијата регистрирала несреќен случај околу 13:30

Прочитај повеќе