(ВИДЕО) Вработен во обложувалница спречи грабеж со нож во Чаир

На социјалните мрежи се појави шокантно видео од обид за грабеж на спортска обложувалница во Скопје, поточно во Чаир, кој

Прочитај повеќе

26 годишен Скопјанец со нож нападнал вработен во спортска обложувалница

На 27.07.2021 од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода лишен е од слобода Н.С.(26) од

Прочитај повеќе