Азески на средба со амбасадорот на Австралија Данијел Емери

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија Бранко Азески, денес оствари средба со амбасадорот на Австралија во Република Северна Македонија

Прочитај повеќе

Тренчевска: Дијалогот со СОНК продолжува во насока на унапредување на правата на вработените во детска заштита

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска оствари средба со претседателот на СОНК, Јаким Неделков, на која присуствуваа

Прочитај повеќе

Неделков: Штрајкот денеска со зголемен број на вработените кои се приклучуваат – Очекуваме покана за средба со надлежните

Претседателот на СОНК, Јаким Неделков на својот профил објави соопштение од синдикатот, во кое даде детали за вториот ден до

Прочитај повеќе

Во тек е средбата во Владата со здруженијата на пензионери

Во Владата во тек е средбата меѓу владините претставници и здруженијата на пензионери на која ќе стане збор за зголемувањето

Прочитај повеќе

Средба на министерот Шаќири со претседателот на СОНК Неделков

Наставниците и стручните соработници се најважната алка во реализацијата на воспитно образовниот процес, затоа Министерството за образование и наука вложува

Прочитај повеќе

СОНК на средба со стручните соработници на основни училишта на Град Скопје

Претседателот на Самостојниот синдикат за образование, наука и култура Јаким Неделков оствари средба со претставници на стручни соработници на основни

Прочитај повеќе

Филипче на средба со Синдикатите за да ги слушне нивните предлози

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, утрово на Главниот Координативен Кризен Штаб (ГККШ) ги предложи мерките на Комисијата за заразни

Прочитај повеќе

Средба Бочварски – Ал-Тани: Да ја разгледаме можноста за обнова на авиолинијата Скопје – Катар

Министерот за транспорт и врски,Благој Бочварски, оствари работна средба со в.д. амбасадорот на Катар во Република Северна Македонија, Џасим Ал-Тани.

Прочитај повеќе

Азески на работна средба со министерот Османи

Ко-прeтседателот на Управниот одбор на Коморскиот инвестициски форум со седиште во Трст и претседател на Стопанската комора на Северна Македонија,

Прочитај повеќе

ССК- Бесими: Потребно е да се обрне поголемо внимание на недостигот на човечки капитал

Фејсбук статус на Сојузот на стопански комори на Македонија:  Потпретседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија, г.Драган Митковски, како

Прочитај повеќе