- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Албански доктори и медицински сестри казнети во Италија зошто славеле дека се враќаат дома

286views

Италијанската полиција во градот Бреша казни доктори и медицински сестри од Албанија, кои ноќта пред да се вратат дома, се собрале во хотелска соба да го прослават крајот на мисијата.

Група медицински работници од Албанија пред еден месец дошле во италијанскиот град за да им помогнат на италијанските колеги во болниците.

Advertisement

Повеќе прочитајте на 24инфо.мк 

Advertisement
Advertisement