- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Американските здравствени работници излегоа на протест поради недостиг на опрема

186views

Здравствените работници излегоа на улиците на поголемите американски градови, барајќи од федералните и национални власти побезбедни услови за работа и заштитна опрема неопходна за борба против пандемијата на коронавирусот.

Повеќе прочитајте на прес24.мк 

Advertisement

Advertisement