- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Белата куќа им го ограничи доаѓањето на работа на 2,1 милион луѓе

Белата куќа - Работник
295views

Американската Влада им го ограничи доаѓањето на работа на 2,1 милион свои работници, охрабрувајќи ги луѓето да работат од дома со цел да се спречи ширењето на коронавирусот.

Меѓутоа, варираат директивите на сојузните служби околу начините за управување со ризикот од заразата, пишува Курир.

Advertisement

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement
Advertisement