- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

(Видео) КСС: Да се зачува достоинството на работниците, за просперитет и интегритет

КСС - Работник
264views

“Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС  им го честита Меѓународниот ден на трудот, 1-ви Мај на сите работници во Македонија.

КСС порачува дека секогаш кога е најпотребно ние сме тука за зачувување на достоинството на работникот, за просперитет и интегритет. Секое работно место е еднакво важно, па затоа во овие тешки моменти за работниците во нашата земја КСС силно стои на браникот на одбраната на работничките права.

Advertisement

Да живее 1-ви мај денот на трудот”

Advertisement
Advertisement