- Advertisement -
НовостиПравдаСветот на работникот

(ВИДЕО) Цената на стресот на работното место – и како да го намалите!

Цената на стресот на работното место - Работник
132views

Според некои истражувања, стресот поврзан со работата  може да наштети на Вашата продуктивност и на личното здравје, вели Роб Кук. Тој споделува неколку стратегии кои ќе Ви помогнат да ја вратите Вашата ментална, физичка и емоционална благосостојба.  Погледнете го видеото во продолжение:

 

Извор: Кариера.мк