МакедонијаПравда

Владата ја продолжи важноста на личните документи, ЕБР почнува да патролира

   Време за читање помалку од минута

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев во вечерашното гостување на Канал 5 соопшти дека денеска Владата ги донела првите уредби со законска сила со кои се продолжува важноста на личните документи, додека трае вонредната состојба, објави Фокус.

Целосниот текст прочитајте го тука