- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Вооружен грабеж вечерва во Ново Лисиче

610views

Голема драма, која за среќа не се претворила во трагедија, се случила вечерва во скопската населба Ново Лисиче, јавува КУРИР.

Како што пишува порталот, Аптека на улицата „Февруарски поход“ е ограбена под закана со оружје. Пред да затворат со смената, вработените биле нападнати, а потоа и ограбени.

Advertisement

Очевидец за КУРИР раскажува дека сцената била страшна. Вооружениот грабеж се случил веднаш до маалско кафуле и кладилница, објекти кои биле полни со луѓе во тој момент.

Според порталот, грабежот се случил околу 22 часот, а полицијата и во моментов е на терен.

Advertisement
Advertisement

Advertisement