- Advertisement -
МакедонијаПравда

Во Скопје на сила итни мерки против загадување, а ефектите речиси невидливи

Во Скопје на сила итни мерки - Работник
233views

Во метрополата веќе неколку дена како се на сила итните мерки а ефектите речиси невидливи. Автобускиот превоз е бесплатен но бројот на патници е вообичаен како и претходно. Доказ за тоа е и градскиот метеж и бројот на возила.

Од комоцијата не се откажа ниту градската администрација, паркингот пред седиштето на градот беше речиси полн. Апелот да користат јавен превоз се однесува до сите вработени во Град Скопје, јавните претпријатија и институции, пишува Скопјеинфо.

Целосниот текст прочитајте го тука