ПравдаСветот на работникот

Во Црна Гора Десет медицински лица заразени, над 200 во самоизолација

   Време за читање помалку од минута

Заразените медицински работници биле изложени на вирусот Ковид-19 надвор од нивното работно место.

Речиси десет проценти од 105 потврдени случаи на заразени со новиот коронавирус во Црна Гора се медицински професионалци, додека 237 се изолирани во домашна изолација, објавија властите во Подгорица, пишува Слободен Печат.

Целосниот текст прочитајте го тука