- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Гостиварец повреден при работа во кланица

Во велешка фабрика тешко повреден работник - Работник
220views

На 14.04.2020 во 08.30 часот во Полициската станица Гостивар, од Ургентниот центар Гостивар било пријавено дека кај нив бил донесен повреден М.Д.(57) од Гостивар, кој со повредата се здобил при извршување на работни задачи во кланица, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Advertisement

Advertisement
Advertisement