ПравдаСветот на работникот

Гостиварец повреден при работа во кланица

Повреден градежен работник во Кавадарци - Работник
103views

На 14.04.2020 во 08.30 часот во Полициската станица Гостивар, од Ургентниот центар Гостивар било пријавено дека кај нив бил донесен повреден М.Д.(57) од Гостивар, кој со повредата се здобил при извршување на работни задачи во кланица, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.