- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Д-р Михајловска со потресна фотографија од колона на амбулантни возила: Да не бидеме Италија на Балканот

Д-р Михајловска со потресна фотографија - Работник
3.77Kviews

По 24 часовното дежурство во истоштувачки услови за работа со целосна заштитна опрема, д-р Марија Михајловска упати силна порака до сите нас.

Advertisement

Со загрижувачка фотографија од колона на амбулатни возила кои превезуваат пациенти до Општата градска болница „8-ми Септември“, таа предупредува да предупредува дека треба да бидеме претпазливи и да ги почитуваме препораките.

 

Д-р Марија Михајловска

Имено, порталот Работник од неофицијални извори дозна дека од „8-ми Септември“ побарале помош од Клиничкиот центар ” Мајка Тереза”.

Advertisement
Advertisement