- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

ЗНМ го осуди однесувањето на вработените во Уставниот суд кон новинарите

ЗНМ го осуди однесувањето - Работник
242views

Здружението на новинарите на Македонија го осудува однесувањето на вработените во Уставниот суд кои на недозволив и неевропски начин ги третираа новинарските екипи кои сакаа да ја проследат денешната средба меѓу претседателот на Уставниот суд, Сали Мурати и амбасадорот на ЕУ во Скопје, Самуел Жбогар, пишува Актуелно.

Целосниот текст прочитајте го тука