Ковачевски и Битиќи во „ХајТек Груп“

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски и вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, денеска ќе ја посетат компанијата „ХајТек Груп“.

Целта на посетата е потпишување нов договор за државна помош, соопшти владината прес-служба.