- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Контролор на ЈСП претепан на автобуска во Центар

Контролор на ЈСП - Работник
652views

На 23.02.2020 во 12.00 часот во СВР Скопје, И.И.(37) од Скопје пријавил дека околу 11.25 часот на автобуска постојка на улицата Димитрије Чуповски, додека извршувал работни задачи како конторолор во ЈСП, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од В.П.(29) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Advertisement

Advertisement