МакедонијаПравдаСветот на работникот

Мајките на породилно ќе бараат оставка од Шахпаска

91views

Околу 500 мајки на деца до шестгодишна возраст, според пријавата во МВР, се очекува да протестираат утре пред владата, поради одлуката да им се прекине породилното отсуство и да се вратат на своите работни места. Тие барааат да бидат на продолжено породилно отсуство до крајот на годинава, бидејќи децата не им се запишани во градинка поради немање место.

Повеќе прочитајте на Слободен Печат