- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Нападнато обезбедување во казино во Струмица

Нападнато обезбедување - Работник
398views

На 22.02.2020 во 04.20 часот во СВР Струмица, М.Т.(51) од с.Подареш пријавил дека околу 03.20 часот додека бил на своето работно место како обезбедување во казино во Струмица бил физички нападнат од непознато лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.