- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Од корона заболеле 718 здравствени работници, од нив 4 починале

259views

Институтот за јавно здравје информира дека од случаите со коронавирусот кои се епидемиолопки истражени (11,005 или 98,9 %) заклучно 2 август, годинава регистрирани се 718 (6,5) на заболување помеѓу здравствени работници. 

Досега четворица здравствени работници починале од коронавирусот.