- Advertisement -
МакедонијаСиндикат

Од 1 јануари повисоки плати за просветните работници

СОНК и МОН
679views

Наставниците и професорите од 1 јануари ќе земаат за 10 отсто повисоки плати. Спогодбата за покачување на платите беше потпишана денеска меѓу Самостојниот синдикат на образование наука и култура (СОНК) и Министерството за образование, објави СДК.

СОНК и МОН

Целосниот текст прочитајте го тука