- Advertisement -
Светот на работникот

Пожар во печатницата во Битола “Киро Дандаро”

Пожар во печатницата во Битола "Киро Дандаро"-Работник
269views

Синоќа околу 22.00 часот избувнал пожар во печатницата „Киро Дандаро“ во Битола, а денеска се очекуваат подетални информации во врска со акцијата за спречување на ширење на огнот.

Advertisement
Од полиција велат дека во пожарот нема повредени и настрадани лица, само е причинета материјална штета.

Во печатницата „Киро Дандаро“ се печатат и материјалите за избори.

 

Advertisement
Advertisement

Advertisement