- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Потврден нов случај на заболен здравствен работник во Кавадарци

199views

Лекар специјалист од Кавадарци е новиот позитивен случај на коронавирус, потврдил за МИА утрово доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Лекарот немал симптоми, а се работи на утврдување на неговите контакти и нивна превентивна изолација.

Advertisement

Advertisement