- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Почина градежен работник затрупан под песок

Почина градежен работник - Работник
827views

Градежен работник од Штип почина рано утринава, откако го потрупало поголема количина на песок.

Основниот јавен обвинител, Ристе Бојаџиски информира дека настанот се случил во месноста Ежово поле во близина на Штип.

Advertisement

Обвинителот наредил обдукција на телото, а увидот се врши од страна на полицијата и е повикан инспектор за заштита при работа, кој треба да утврди дали се запазени стандардите за заштита на работникот на работното место.

Од полицијата најавуваат дека со повеќе детали ќе излезат откако ќе заврши увидот на местото на несреќата.

Advertisement
Advertisement