ПравдаСветот на работникот

Работник во Дрекслмајер заразен од Ковид – 19

Работник во Дрекслмајер - Работник
388views

Вработен во фабриката во Дрекслмајер е новиот случај на заразен во коронавирусот во Кавадарци.

„Заразен е маж на возраст од 44 години, вработен во фабриката Дрекслмајер. Тој исто така барал тестирање поради пројавени симптоми и покачена температура. Сега се чувствува добро, останува на домашно лекување. Лица од фабриката со кои бил во контакт исто така од денес остануваат во домашна изолација, во тек на наредните две недели“, информираат од Центар за јавно здравје Кавадарци за „Фокус“.