- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Се повредил 57 годишник на работно место во кавадаречка компанија

Се повредил 57 годишник на работно место во кавадаречка компанија - Работник
287views

Во ОВР Кавадарци вчера во 16:30 часот било пријавено дека во ЈЗУ ОБ Кавадарци бил донесен Љ.Н. (57), вработен во една кавадаречка компанија. Тој додека ја чистел машината на која работел се лизнал,  по што се здобил со телесни повреди.

Од СВР Велес денеска информираа дека за настанот  е запознат  трудов инспектор и се преземаат  мерки за негово расветлување.