- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Скопјанец загина во фабрика во Куманово

222views

Вчера во 10.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во фабрика, при извршување на работни задачи, С.С.(53) од Скопје при пад се здобил со повреди и починал.

„Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на семејството“, информираат од МВР.

Advertisement

Advertisement