- Advertisement -
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникотСиндикат

СПМ: Кога ќе се пофали МВР дека распишало тендер за сите видови на униформи?

177views

Фејсбук статус на Синдикатот на полицијата во Македонија – СПМ:

👏👏👏 Браво

Министерство за внатрешни работи

ЦАРЕВИ сте значи и доктори за казнување. Симињаме капа нема што, над 2000 и повеќе казни за 24 часа😡

Кога ќе се пофали Портпаролот на МВР дека :🤔
🎯 МВР распишал тендер за сите видови на униформа,
🎯 Дека нема УПС повеќе да МРЗНАТ со летни јакнички,
🎯 Дека нема повеќе да има незаконски распоредувања,
🎯 Дека нема да има МОБИНГ развиен како никогаш досега,
🎯 ДОДАТОК за борбата против коронавирусот,
🎯 НОВ Колективен договор во МВР,
🎯 ПРОФЕСИОНАЛЦИ на чело во МВР,
🎯 Подобри услови и права за ПОДОБАР Живот зошто има станици со МИЗЕРНИ УСЛОВИ за работа,
🎯 ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО во МВР,
🎯 СТОП за пресметка со СИНДИКАЛНИТЕ Преставници,
🎯 ЗГОЛЕМУВАЊЕ на ПЛАТИТЕ во Полицијата.
Ама Вие почитуван портпароле Ви се одлични условите за работа плус и денес одлична дневница со прекувремени и затоа НЕМОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ и да сватите што се случува за жал😢. Но за среќа тука сме ние како Синдикат ќе Ве потсетуваме и извинете ако поради ова Ви е непријатно. Во очекување “да не демантирате” Ви посакуваме убав престој во некој друг град во текот на утрешниот ден да ни ја соопштите прекрасната вест за тоа колку луѓе сте казниле🚓✊

👏👏👏 Браво Министерство за внатрешни работи ЦАРЕВИ сте значи и доктори за казнување. Симињаме капа нема што, над 2000 и…

Posted by Синдикат на Полиција во Македонија – СПМ on Saturday, November 21, 2020