ПравдаСветот на работникот

Србија: Од 2.323 тестирани здравствени работници, позитивни на вирусот се 260

   Време за читање помалку од минута

Директорката на Институтот за јавно здравје „Д-р Милан Јовановиќ Батут“ Верица Јовановиќ денеска изјави дека од 2.323 тестирани здравствени работници досега вкупно 260 биле позитивни на коронавирусот, 1.082 се негативни, а се очекуваат резултати и за други работници.

Како што јави дописникот на МИА од Белград, Јовановиќ за ТВ Прва изјави дека во Белград се очекуваат најголем број тестирања за здравствените работници, бидејќи ги има во најголем број во здравствениот систем.

Повеќе прочитајте на курир.мк