Тепачка во ЈСП: Ги истепал колегите на работното место

56 годишен скопјанец физички нападнал двајца свои колеги во кругот на ЈСП, информира полицијата.

На 18.12.2022 во 00.30 часот во СВР Скопје, И.Б.(54) од с.Арачиново, скопско и З.Ј.(48) од Скопје, двајцата вработени во ЈСП, пријавиле дека во кругот на ЈСП биле физички нападнати од нивниот колега З.Г.(56) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот – велат од ЈСП