- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Тешко повреден градежен работник во Кичево

Тешко повреден - Работник
121views

Со тешки телесни повреди вчера околу 11.30 часот се здобил градежниот работник Д.К.(35) од Кичево. Тој паднал од објект во изградба на улицата „Мара Угринова Гина” во Кичево и бил префрлен во Ургентниот центар „Мајка Тереза” во Скопје.

Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски информира дека бил извршен увид.

Advertisement

Advertisement