- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

УЈП утре треба да го објави списокот на компаниите кои не исплатиле плати од државната помош

УЈП- Работник
753views

Управата за јавни приходи утре треба да ја објави новата листа на претпријатија кои не ја исплатиле ноемвриската плата за своите вработени а добиле државна помош во рамки на четвртиот пакет на економски мерки.

УЈП – Работник

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска, листата на новите неисплаќачи ќе биде доставена до генералниот секретаријат на Владата за да се објави на првиот работен ден во 2021.

Повеќе на Фактор.мк