- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Филипче: Досега се заболени 17 здравствени работници на клиниките

209views

Министерот за здравство, Венко Филипче, посочи дека во текот на вчерашниот ден имало вкупно 17 здравствени работници кои се заболени од коронавирус, а се дел од клиниките ширум државата.

Филипче вели дека тоа не е резултат на непочитување на протоколите, туку поради други причини, пишува Нова Македонија.

Целосниот текст прочитајте го тука