НовостиПравда

Финансиска полиција врши увид во М-НАВ

   Време за читање помалку од минута

Од Управата за финансиска полиција за ТВ21 соопштија дека вршат проверки во Македонски навигации. Од оваа институција тие велат дека дејствуваат врз основа на извештајот што е направен.

„Според нашите надлежности, ние ќе извршиме проверки за да видиме дали има сомневања за кривични дела. Контролите ќе бидат направени во финансискиот дел, во процедурите и така натаму. Ќе постапиме според извештајот што е доставен и согласно надлежностите на Управата за финансиска полиција ќе извршиме контроли и увиди во работењето на М-НАВ“, велат од Управата за финансиска полиција.Од Владата се очекува на денешната редовна закажана седница да ги разреши директорите на контролата за летање, откако партиски луѓе на ДУИ тепаа вработени во четвртокот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *