- Advertisement -
Занимливости

Фотографиите на младенците од Пожега покажуваат како изгледа свадбата за време на пандемијата

Фотографиите на младенците од Пожега покажуваат како изгледа свадбата за време на пандемијата - Работник
207views

Поради мерките против ширење на коронавирусот деновиве, секако не е лесно да се организира свадба, а фотографиите на парот кои се венчаа во Пожега во текот на викендот, покажуваат како изгледа таквата прослава во времето на пандемијата.

Младенци за време на пандемијата

Новородените, како и деверушите и кумови, носеле маски на кои биле напишани нивните улоги.

Advertisement
Младенци за време на пандемијата,

Санитаторот за раце е задолжителен на влезот во салата, а на wallидот може да се види знак со кој се пропишува растојанието помеѓу луѓето.

Младенци за време на пандемијата,,

Сепак, не можеше да помине без возот.

Advertisement
Advertisement
Младенци за време на пандемијата
Младенци за време на пандемијата
Младенци за време на пандемијата

Advertisement