- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Хавзиу: Вчера две повреди на работно место со тешки телесни повреди

Хавзиу: Вчера две повреди - Работник
319views

Државниот инспекторат за труд постапува по два случаи со повреди на работно место што се случиле вчера и утврдува дали се почитувани мерките за заштита при работа, како и правата на работниците.

Директорот на Државен инспекторат за труд Аљадин Хавзиу, денеска, одговарајќи на новинарско прашање, дали градилиште во Скопје каде вчера паднал градежен работник имало соодветни мери за заштита рече дека инспектор за труд излегол на терен и се уште работи на утврдување на фактите.

Повеќе прочитајте на канал5.мк

Advertisement