Правда

Четврт ден од протестот на пазараџиите – не се откажуваат од своето барање

   Време за читање помалку од минута

Група од околу 40 трговци од Зелениот пазар изутринава повторно го блокираше булеварот Св.„Кирил и Методиј“ во Скопје, изразувајќи револт од покачувањето на цената за паркирање во централниот дел од градот.

Трговците оценуваат дека поскапиот паркинг ќе им го намали и онака нискиот промет од потрошувачите, пишува Весник.

Целосниот текст прочитајте го тука