- Advertisement -
НовостиПравдаСветот на работникот

Шахпаска: Во градинките се регистрирани 14 нови случаи на Ковид 19 кај деца и 34 вработени

409views

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска посочи дека епидемиолошката состојба во детските градинки е стабилна.

Истовремено, таа вели дека градинките и натаму ќе останат отворени, но ќе се следи состојбата со цел преземање дополнителни мерки согласно развојот.