- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Штип го бележи вториот случај на повторување на корона вирусот кај маж вработен во конфекција

Штип го бележи вториот случај - Работник
226views

Во Штип е регистриран втор случај на повторување на коронавирсуот кај маж вработен во една конфекција во градот. Марија Димитрова директор на Центарот за јавно здравје-Штип вели дека работникот првиот пат би позитивен пред неколку месеци, а бил откриен при масовното тестирање во текстилните конфекции. Првиот пат тој бил асимптоматски, додека деновиве појавил поблаги симптоми на вирусот, по што бил тестиран и били позитивен на коронавирусот.

Повеќе прочитајте на скопјеинфо.мк

Advertisement

Advertisement