- Advertisement -
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Ќе добиваат повисоки плати: Административци вработени со средно кои завршиле факултет ќе добијат решенија

Груби - Работник
226views

Потпишани се решенијата на сите административци кои првично биле вработени со средно образование, а во меѓувреме завршиле високо образование, соопшти првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби.

„Денес ги потпишав решенијата на сите административци кои првично беа вработени со средно образование, додека во меѓувреме завршија високо образование при што значително се зголемија нивните плати“, напиша Груби на својот  Фејсбук профил.

Sot nënshkrova edhe vendimet e të gjithë administratorëve të cilët fillimisht janë punësuar me shkollim të mesëm, ndërsa…

Posted by Artan Grubi on Tuesday, December 22, 2020

 НОВО! СЛЕДЕТЕ ГО РАБОТНИК НА YOUTUBE! СТИСНЕТЕ “SUBSCRIBE” И ПРИТИСНЕТЕ НА SВОНЧЕТО!