- Advertisement -
Правда

Мизрахи: Ќе сторам се што е во моја надлежност, да им помогнам на семејствата

Мизрахи - Работник
857views

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи попладнево беше во посета на опожаpeната куќа во Шуто Оризари и на семејството чиишто малолетни деца загинаа во пожарот. Како што се наведува во соопштението од МТСП, Мизрахи изразила сочуство до семејството и им понудила сместување и еднократна парична помош, пишува Инфомакс.

Целосниот текст прочитајте го тука