- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

91% од здравствените работници кои беа заболени од КОВИД-19 се оздравени

201views

Министерството за здравство ја информира јавноста дека од вкупно 247 здравствени работници заразени со КОВИД-19, од нив, 226 се оздравени. Односно, 91% од здравствените работници позитивни на коронавирус се оздравени, информираа Министерството за здравство.

“Им оддаваме чест за храброста и посветеноста. На сите останати им посакуваме брзо закрепнување. Исто така, апелираме до граѓаните да ги почитуваат препораките во целост”, истакнаа од здравство.

Advertisement

 

Advertisement
Advertisement