Светот на работникот

МакедонијаСветот на работникотСиндикат

Остра реакција на синдикатите на изјавата на Ангеловска дека помали плати за јавниот сектор е личен став

Вработените во јавниот сектор треба да имаат помали плати. Ова е личен став на министерката за финасии. Според неа, дел...
ПравдаСветот на работникот

Царовска: Владата вложува максимални напори да ги заштити работниците и бизнисот

Заменичката на престедателот на Владата задолжена за економски прашања Мила Царовска денес  одржа редовна координација со преставници на граѓанските организации...
1 171 172 173 174 175 281
Page 173 of 281