- Advertisement -

Светот на работникот

ПравдаСветот на работникот

Работник во Дрекслмајер заразен од Ковид – 19

Вработен во фабриката во Дрекслмајер е новиот случај на заразен во коронавирусот во Кавадарци. „Заразен е маж на возраст од...
СветСветот на работникотСиндикат

Пилотите на Рајанер во Велика Британија прифатија намалување на платата

Британскиот синдикат на пилотите од Рајанер денеска соопшти  дека неговите членови со поголемо мнозинство гласови, 96 проценти, прифатиле привремено намалување...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

ССКЦ со официјално барање до Филипче и Комисијата за заразни болести за изземање на здравствените работници од гласачките места

Докторите и медицинските сестри од Синдикатот на Клинички центар денеска со писмо до здравствените власти побараа да се најде решение...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Донесени протоколи за работа на музеи, галерии, за работа на компании за промотивни настани

Владата на Република Северна Македонија на денешната 73-та седница донесе измени и дополнувања на Протоколот за редовна работа на уплатно-исплатни...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Седум медицински лица на гинеколошкото одделение во Прилеп заразени со Ковид 19

Четири болничарки и три медицински сестри од прилепското гинеколошко-акушерско одделение се позитивни на Kовид-19, а 9 здравствени лица кои биле...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

КСС: СДСМ сака да ја намали администрацијата преку најдискриминирачкиот модел

Соопштението на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија- КСС ви го пренесуваме интегрално: Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија- КСС...
1 170 171 172 173 174 308
Page 172 of 308