„Еуроникел“: „Фени“ не се затвора, ниту работниците ќе останат без работа, почнува планиран ремонт

Нема отпуштања од работа ниту затворање на фабриката за преработка на руда, „Фени“ со која од 2018 година стопанисува „Еуроникел“,

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО: Се гаси производството во „ФЕНИ“, работниците ќе одат дома – ќе се продава на бугари?

Синоќа целосно било изгасено производството во фабриката „Еуроникел“ претходно позната како Фени Индустри во Кавадарци – дознава Радио Лидер од

Прочитај повеќе

Азески во Еуроникел па на честито кај Јанчев

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески, во придружба на Извршниот директор, м-р Антони Пешев, Даниела Михајловска Василевска,

Прочитај повеќе

Битиќи: Владата ќе продолжи да ги поддржува компаниите во нови инвестициски потфати за поголема конкурентност

Заменикот на Претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир

Прочитај повеќе

Вкупно 150 вработени од Еуроникел Кавадарци успешно завршија обука за прва помош на работно место

Црвениот крст Кавадарци во периодот август-октомври годинава спроведе над 15 курсеви во компанијата Еуроникел и обучи 150 вработени за прва

Прочитај повеќе