ВИДЕО| Ралповски: Нашата цел е остварена- ја подигнавме свеста за работничките права кај работниците

Конфедерацијата на слобдни синдикати на Македонија на денешниот брифинг ги образложи подвизите со коишто се соочила од 2017 година. Претседателот

Прочитај повеќе

СОНК: На средбата со Министерката Царовска беше договорено да се направи анализа за вработувања на наставници

На работната средба која се одржала вчера помеѓу Министерката за образование и наука Мила Царовска и раководството на Самостојниот синдикат

Прочитај повеќе

Дипломатскиот синдикат се сомнева на политичка позадина зад избирањето на дипломатите

Македонскиот дипломатски синдикат при Синдикатот на администрација и државна управа, упатува најостра критика до раководството на Министерството за надворешни работи

Прочитај повеќе

Ексклузивно: Нема договор помеѓу СОНК и Министерството за образование и наука

Преговорите во врска со барањето на Самостојниот синдикат за образование, наука и култура СОНК со Министерството за образование и наука

Прочитај повеќе

Добила отказ затоа што не сакала да потпише нешто што не е во ред – Приказната на Виолета Спасова Колева

Виолета Спасова Колева, поранешна вработена во Општина Лозово, којашто доби отказ, а е воедно и бремена, за порталот Работник ја

Прочитај повеќе

Ветувањето за плата од 100,000 ќе се реализира следната година

Лекарите специјалисти бараат покачување на платите. Бараат плата од 100 илјади денари, како што им било ветено од Министерството за

Прочитај повеќе

Поштенските и телекомуникациските работници се приклучуваат кон протестот

Незадоволни од социјалниот дијалог со надлежните органи и социјалниот статус на вработените се еден дел од причините поради кои Синдикатот

Прочитај повеќе

НСО: Ристо Ајтов како претседател на синдикат 17 години го манипулирал членството и вработените во одбраната

Независиниот синдикат на одбраната на фејсбук профилот на напиша дека додека тие се бореле за правата на вработените низ институционалниот

Прочитај повеќе